DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

RYHOTERM   voda - topení - plyn

 

                            Příprava běžkařských tratí v okolí Mnichova Hradiště na letošní zimu

 

             Letos poprvé tradičně a plánovaně vyjedou běžkaři a další sportovní nadšenci do upravených  běžkařských stop  v Mnichově Hradišti a okolí. Po loňské úspešné sezoně, kdy se podařilo realizovat záměr protahování  běžkařských tratí  v okolí města až v samém závěru roku, dojde k snad již trvalému naplňování této krátké tradice a zvyklosti, která podporuje aktivitu a zdravého ducha občanů města.   Přípravu stop v běžkařském  areálu na polích za zámkem k vrchu Káčov a v prostoru od benzinové pumpy k Salabce bude opět provádět skupina dobrovolných nadšenců pod vedením Miloslava Hojera a Václava Vopata . V případě příznivých klimatických podmínek budou stopy protaženy i v dalších místech – jako např. k letišti , k Přestavlkům případně budou vytvořeny i trasy další, vše bude záležet na přízni počasí a výši příspěvků od sponzorů. 

             Již nyní se podařilo získat příspěvek na provoz sněžného skútru a přípravu běžkařských tratí od města Mnichova Hradiště,  dále přispěly firmy Truko, Anitas a Ryhoterm. V  případě příznivých sněhových podmínek jsou předjednány další finanční prostředky od místních podnikatelů. Po loňské zkušenosti víme, že určitým bonusem jsou i příspěvky od samotných spokojených běžkařů. Dalším a podstatným příspěvkem je dobrovolná práce řidičů skútru a přímých tvůrců běžkařských stop , kterými stejně jako vloni budou Jan Patočka, Jiří  Kafka a Jaroslav Pelant.

             Pro tuto zimu máme připraveno vylepšení v podobě tažného zařízení pro úpravu tras pro bruslení, takže kromě „klasických“ stop, bude možno i skeatovat.  Dále je dokončován  speciální podvalník pod skútr a související techniku, který umožní jejich snažší manipulaci a přepravu  k místům určení .  Samozřejmě bude pokračovat spolupráce se sousedními obcemi – Bakovem  a Kněžmostem, kde budou běžkařské  tratě také připravovány. V Kněžmostě V Důních a Nad Hrádkem, v Bakově u koupaliště a za hřbitovem.

            V případě , že nám paní Zima  nenadělí dostatek sněhu v bezprostředním  okolí města, budou  provedeny běžecké stopy alespoň v Dolní Bukovině na loukách v údolí za rekreačním areálem  Naveta, kde jsou klimatické podmínky pro běžkařský sport přece jen trochu přiznivější.

             Ale nyní se všichni těšte a připravte si běžky, hole  a vše ostatní potřebné, protože za pár dní již určitě začne padat a budeme moci vyrazit do stopy.

 

 

     S pozdravem „SKOL“, Tomáš Rakouský


MF2013